Program

15 Şubat

Yer: C Blok Amfi

Saat: 12.40

 

Sinem Kaya

Oracle MEA Stratejik İşbirlikleri Müdürü

IMG_363345BT endüstrisinde 13 yıldır Sun Microsystems ve sonrasında Oracle’da bölgesel görevlerde rol alan Sinem Kaya, halen Oracle’da Orta Doğu ve Afrika bölgesinden sorumlu Stratejik İşbirlikleri Müdürü olarak çalışmaktadır. Oracle Teknolojileri ile BT beceri ve kapasite gelişimi üzerine odaklanarak bölgede; kamu ve özel sektör, STK’lar, yazılım geliştiriciler, girişimcilik ekosistemi, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile stratejik ilişkiler ve iş ortaklıkları geliştirmekte ve sürdürmektedir. Kaya, Oracle Luminary ekibinde köşe yazarıdır.

 

 

 

Selcen Uyguntüzel

Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

259B1857

C. Selcen Uyguntüzel, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Çağrı merkezi sektöründe farklı pozisyonlarda görev alarak birçok marka için uzman danışman olarak proje danışmanlığı vermiştir. Vestel Çağrı Merkezi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı VESTEL ailesine Ocak 2013’te katılmıştır. Vestel Şirketler Grubu Markalarının yanı sıra, Zorlu Holding çatısı altında bulunan bazı markalarının da çağrı merkezi hizmetlerini yönetmektedir.

 

 

 

Ülkü Doyuran

Aselsan Sistem Mühendisliği Müdürü

55eb0bc7f018fbb8f8a7819c

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Dr. Ülkü Doyuran, aynı bölümdeki araştırma görevliliği sonrasında ASELSAN A.Ş.’de Sistem Mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. Radar sektöründeki 15 yıllık çalışmaları süresince algoritma geliştirme yöneticiliği ve pek çok önemli projede Teknik Yöneticilik görevleri üstlenmiştir. Halen Faz Dizili Kara ve Deniz Radarları Sistem Mühendisliği Müdürü olarak  çalışmakta olan Ülkü Doyuran, radar alanındaki akademik çalışmalarını da sürdürmekte, çok sayıda bilimsel dergide hakemlik yapmakta ve uluslar arası çalışma gruplarında yer almaktadır.

 

 

 

16 ŞUBAT

YER: C BLOK AMFİ

SAAT: 12.40

 

Aylin Nazlıaka

Ankara Milletvekili

aylin

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Aylin Nazlıaka çalışma hayatına özel sektörde başlayarak 24 yaşında Türkiye’nin insan kaynakları alanında faaliyet gösteren ilk şirketini kurdu. Yurt içinde ve yurt dışında birçok panele, kongreye ve seminere konuşmacı olarak katıldı. Bunun beraberinde birçok sivil toplum örgütünde etkin roller üstlendi. Harvard Üniversitesi’nin “Yükselen Liderler” programını 2014 yılında başa-rıyla tamamladı. Günümüzde Ankara Milletvekili olarak görev yapmakta olduğu Meclis’te kadın sorunları üzerine çalışmalar yapmaktadır.

 

 

 

Müge İplikçi

Gazeteci, Yazar

mugeiplikciMüge İplikçi Kadıköy Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde devam etmiş ve aynı üniversitenin Kadın Sorunları ve Araştırmaları Bölümü’nde ve Ohio Eyalet Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. Kadınların çağımızdaki konum ve ilişkilerini ele aldığı öykü ve romanlarıyla tanınan yazarın eserleri çeşitli dillere çevrilmiştir. 2004-2005 ve 2007-2009 yılları arasında Türkiye PEN Kadın Yazarlar Komitesi başkanlığı yapan İplikçi günümüzde Bilgi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve Vatan gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

 

 

 

Sema Aksoy

Ankara Barosu İlk Kadın Başkanı

kadınbaro

Avukat Sema Aksoy, 90 yıllık Ankara Barosu’nun tarihindeki ilk kadın başkanıdır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1988 senesinden bu yana Ankara Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak görev yapmaktadır. Çankaya Belediyesi Meclis üyeliği, Çankaya Belediyesi Meclisi 1. Başkan Vekilliği ve çok sayıda komisyonun başkanlığı görevlerini de yürütmüş olan Aksoy, Ankara Barosu’nda Genel Sekreterlik ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kadına ve çocuğa yönelik şiddetle mücadele için Ankara Barosu’nda Gelincik Projesi’nin hayata geçirilmesine katkıda bulunan Aksoy, halen de Türkiye Barolar Birliği’nin çocuk ve gençleri esir alan madde bağımlılığı ile mücadele için kurduğu Hayat Ağacı Projesi’nin başkanlığını yürütmektedir. Kadına ve çocuğa karşı şiddetle mücadeleye yapmış olduğu katkılardan ötürü çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından ödüle layık görülen Aksoy’un demokrasi ve özgürlükler alanında çok sayıda çalışması bulunmaktadır.

Aşkım İrem Aktulga

Blogger, Youtuber

aktulgaYeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olan Aşkım İrem Aktulga mesleki hayatına reklam sektöründe devam etmek istemesi sebebiyle yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. 2012 yılında LaSalle’de Moda Tasarımı programından mezun olduktan sonra farklı medya ve reklam kuruluşlarında çalıştı. Şu anda sosyal medya kanallarında moda ve makyajla ilgili içerik üretiyor.